KONST / Litografier / Litografi 6892078
*
nr 689 2078
Barbro Bäckström
(1939-1990), Sverige
Litografi, Barbro Bäckström (1939-1990), Händer, 1977, 128/160, 56 x 54
Barbro Bäckström, svensk skulptör och tecknare född 1939, död 1990.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2011
kl 19:59:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 19:54:31
1
Vinnande bud
- Tema
28 mar
Svenska Grafiker
PÃ¥ tema Svenska Grafiker har vi samlat grafiker som
Anders Zorn, Madeleine Pyk, Karl Axel Pehrson, Roland Svensson, Bengt Lindström, Slas, Harald Sallberg, Axel Tallberg och med flera.
Läs mer om Svenska Grafiker
- Konstnär/Designer
Barbro Bäckström
Barbro Bäckström, svensk skulptör och tecknare född 1939, död 1990.
Läs mer om Barbro Bäckström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbro bäckström grafik händer litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Barbro Bäckström
Barbro Bäckström, svensk skulptör och tecknare född 1939, död 1990.
Läs mer om Svenska Grafiker
Läs mer om Barbro Bäckström
nr 689 2078
Barbro Bäckström
(1939-1990), Sverige
Litografi, Barbro Bäckström (1939-1990), Händer, 1977, 128/160, 56 x 54
Barbro Bäckström, svensk skulptör och tecknare född 1939, död 1990.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 19:54:31 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
28 mar
Svenska Grafiker
PÃ¥ tema Svenska Grafiker har vi samlat grafiker som Anders Zorn, Madeleine Pyk, Karl Axel Pehrson, Roland Svensson, Bengt Lindström, Slas, Harald Sallberg, Axel Tallberg och med flera.Läs mer om Svenska Grafiker
- Konstnär/Designer
Barbro Bäckström
Barbro Bäckström, svensk skulptör och tecknare född 1939, död 1990.Läs mer om Barbro Bäckström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbro bäckström grafik händer litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50